default logo

Implant stomatologiczny – metoda dla osób ceniących komfort

Czy ludzie są osobami wygodnymi? Nie wszystkie, jednakże istnieją sfery życia, gdzie bez względu na wszystko należy pomyśleć o sobie i własnym komforcie. Protezy zębowe http://niedzialkowskiego.com.pl to jeden z elementów, który prędzej czy później zagości w życiu człowieka. Niektóre osoby cieszą się własnym uzębieniem do późnej starości, jednakże jest to skutek zarówno genów, jak i właściwej pielęgnacji zębów. Pielęgnacja zębów to między innymi usuwanie kamienia oraz regularne przeglądy w gabinecie dentystycznym. Implanty zębów są jednak wymagane przez większość osób starszych oraz niektóre młode osoby również, gdyż czasem nawet w młodym wieku istnieje konieczność na usunięcie się zęba ze względu na brak możliwości wyleczenia go.

Protezy zębowe to nie tylko pełne uzębienie, ale również wypełnianie pojedynczych dziur. Jeśli więc miał miejsce wypadek i pacjent stracił dwa zęby, można wykonać taką ilość implantów, która umożliwi zapełnienie ubytków. Jeżeli korzysta się z bardzo popularnego zabiegu jakim jest wybielanie zębów, niezbędne jest wykonanie zabiegu przed założeniem implantu stomatologicznego, z tego względu, że jego odcień zostaje dopasowany do koloru pozostałego uzębienia. Chirurgia szczękowa korzysta z bardzo nowoczesnych metod oraz sprzętu, wszelkiego rodzaju mikroskopów, które sprawiają, że zabieg, który kiedyś mógł się wydawać bardzo skomplikowany trwa maksymalnie dwie godziny.

Protezy stałe potrzebują jednak czasu, a mianowicie po pierwszej fazie, czyli implantacji ma miejsce rekonwalescencja, która waga się między 3 a 8 miesiącami, gdzie wszystko zależy od czasu, który dzielił wizytę u chirurga od usunięcia zęba. Im dłuższa przerwa, tym dłuższe powracanie do zdrowia. W tym czasie niezbędne jest noszenie tymczasowego uzębienia, które zapewni sposobne wypowiadanie się, uśmiechanie oraz jedzenie. Najlepsze implanty zębowe wykonywane są przez doświadczonych chirurgów i powinny być wykonane z tytanu bądź stosuje się  ceramiczne implanty.