default logo

Implant stomatologiczny – metoda dla osób ceniących komfort

Czy ludzie są osobami wygodnymi? Nie wszystkie, jednakże istnieją sfery życia, gdzie bez względu na wszystko należy pomyśleć o sobie i własnym komforcie. Protezy zębowe stomatolog Tarnowskie Góry to jeden z elementów, który prędzej czy później zagości w życiu człowieka. Niektóre osoby cieszą się własnym uzębieniem do późnej starości, jednakże jest to skutek zarówno genów, jak i właściwej pielęgnacji zębów. Pielęgnacja zębów to między innymi usuwanie kamienia oraz regularne przeglądy w gabinecie dentystycznym. Implanty zębów są jednak wymagane przez większość osób starszych oraz niektóre młode osoby również, gdyż czasem nawet w młodym wieku istnieje konieczność na usunięcie się zęba ze względu na brak możliwości wyleczenia go.

Stomatolog w Tarnowskich Górach

Protezy zębowe to nie tylko pełne uzębienie, ale również wypełnianie pojedynczych dziur. Jeśli więc miał miejsce wypadek i pacjent stracił dwa zęby, można wykonać taką ilość implantów, która umożliwi zapełnienie ubytków. Jeżeli korzysta się z bardzo popularnego zabiegu jakim jest wybielanie zębów, niezbędne jest wykonanie zabiegu przed założeniem implantu stomatologicznego, z tego względu, że jego odcień zostaje dopasowany do koloru pozostałego uzębienia. Chirurgia szczękowa korzysta z bardzo nowoczesnych metod oraz sprzętu, wszelkiego rodzaju mikroskopów, które sprawiają, że zabieg, który kiedyś mógł się wydawać bardzo skomplikowany trwa maksymalnie dwie godziny.

Implanty zębowe w Tarnowskich Górach

Protezy stałe potrzebują jednak czasu, a mianowicie po pierwszej fazie, czyli implantacji ma miejsce rekonwalescencja, która waga się między 3 a 8 miesiącami, gdzie wszystko zależy od czasu, który dzielił wizytę u chirurga od usunięcia zęba. Im dłuższa przerwa, tym dłuższe powracanie do zdrowia. W tym czasie niezbędne jest noszenie tymczasowego uzębienia, które zapewni sposobne wypowiadanie się, uśmiechanie oraz jedzenie. Najlepsze implanty zębowe wykonywane są przez doświadczonych chirurgów i powinny być wykonane z tytanu bądź stosuje się  ceramiczne implanty.